Ekonomist, 25 yıllık geçmişiyle, Türkiye’de ekonomi gazeteciliğinin önde gelen kurumlarından biridir. 6 Ocak 1991’den bu yana, sürekli geliştirdiği zengin içeriğiyle her hafta okurlarıyla buluşuyor. Bu süreçte kendine özgü araştırma ve yarışmalarla, ekonominin rol modellerinin ortaya çıkmasına katkı yapmaya devam ediyor. Geçmişte yapılan ve sürekli yenilenen araştırmalar, dergi pazarındaki marka sadakati en yüksek okur kitlesine sahip yayının Ekonomist olduğunu gösteriyor.

Garanti Bankası, bankacılık faaliyetlerine dayalı en yüksek sürdürülebilir gelir üretimi kapasitesiyle, aktif büyüklük açısından Türkiye`nin en büyük ikinci özel bankası konumundadır.

2006 yılında, kadın girişimcileri farklı bir müşteri segmenti olarak mercek altına alıp, KOBİ Bankacılığı altında bu gruba yönelik ürün ve hizmetler sunmaya başlayan ilk özel bankadır.

Garanti Bankası, iş sahibi kadınların “girişimci ruhunu” ortaya çıkartarak, işlerini büyütmek ve dünya pazarlarında rekabet edebilir düzeye gelmelerini sağlamak amacıyla Kadın Girişimci Destek Paketi ile finansal ve danışmanlık desteği sağlıyor, Kadın Girişimci Buluşmaları ile kişisel gelişimlerini destekliyor, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” Yarışması ile ödüllendiriyor ve Kadın Girişimci Yönetici Okulu ile iş sahibi kadınlarımızın, girişimci ruhlarını daha da geliştirmek, işlerini giderek büyütmek ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırmayı hedefliyor.

Garanti Bankası, kadın girişimcilere yönelik olarak yürüttüğü projeleriyle, “2010 Avrupa Mükemmellik Ödülleri” (European Excellence Awards) kapsamında “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” ödülünü ve uluslararası iş dünyasında önemli bir yere sahip Stevie İş Ödülleri (The Stevie Business Awards) kapsamında Uluslararası İş Ödülleri (The International Business Awards) bölümünün, “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” (Corporate Social Responsi-bility Programme of the Year in Europe) kategorisinde Büyük Ödül’ü kazandı.

Bunun yanında Uluslararası Finans Kurumu (IFC), kadın girişimcileri destekleme modelimizi ve bu alandaki çalışmalarımızı değerlendirdiği, uluslararası arenada örnek vaka analizi olarak gösterilen bir raporlama çalışması gerçekleştirdi.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER,) Eylül 2002'de 37 kadın girişimci tarafından ülke çapında faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olarak İstanbul'da kuruldu. KAGIDER bugün farklı sektörlerde aktif olarak çalışan ve değer üreten 290 kadın girişimci üyesi ile büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Kadının üreterek ve varlığını özgürce ortaya koyarak tüm karar süreçlerinde etkin rol aldığı bir dünya yaratmak vizyonuyla yola çıkan KAGİDER, kadın gi-rişimciliğini geliştirmek, kadının ekonomik ve sosyal yaşamda konumunu güçlendirmek ve tüm karar alma süreçlerinde etkin rol alması için çalışıyor. KAGİDER bünyesinde her yıl yüzlerce kadına girişimcilik ve liderlik eğitimi veriliyor.